13th EUROPEAN INDIVIDUAL VETERANS FENCING CHAMPIONSHIPS
Men's Epee 50-59
Poreč, 15 May 2015
Hall: ŽATIKA

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   TIVENIUS   Jan    SWE    1.000   19   25   qualifier 
 2   CARNEC   Yves    FRA    1.000   18   30   qualifier 
 3   KERNOHAN   Hugh    GBR    1.000   18   25   qualifier 
 3   DI BELLA   Alessandro    ITA    1.000   18   25   qualifier 
 5   CODON   Roberto    ESP    1.000   16   28   qualifier 
 6   SOKOLOV   Volodymyr    UKR    1.000   15   24   qualifier 
 7   NOEL   Christoph    FRA    1.000   14   27   qualifier 
 8   BONSIGNORE ZANGHI   Riccardo    ITA    1.000   13   24   qualifier 
 9   SIMOVSKIKH   Sergey    RUS    1.000   12   25   qualifier 
 10   COZZI   Andrea    ITA    1.000   10   25   qualifier 
 11   KLUGE   Reiner    GER    0.833   17   27   qualifier 
 12   SOMERS   Jan    NED    0.833   15   27   qualifier 
 13   HUSTIG   Karsten    GER    0.833   12   28   qualifier 
 14   MASHALO   Jurijus    LTU    0.833   11   27   qualifier 
 15   HINZ   Gerald    GER    0.833   9   28   qualifier 
 16   KRZEMINSKI   Mariusz    POL    0.833   8   29   qualifier 
 17   FERRO   Cosimo    ITA    0.800   13   24   qualifier 
 17   MAGNI   Luca    ITA    0.800   13   24   qualifier 
 19   MELNIKOV   Sergei    EST    0.800   13   20   qualifier 
 20   ZIEBELL   Olaf    GER    0.800   11   23   qualifier 
 21   CALDERON   Alvaro    ESP    0.800   10   24   qualifier 
 22   DRAHUSAK   Boris    SUI    0.800   9   24   qualifier 
 22   LANA   Massimo    ITA    0.800   9   24   qualifier 
 24   PAKIN   Dmitry    RUS    0.800   9   23   qualifier 
 25   CHARTIER   Francois    FRA    0.800   8   24   qualifier 
 26   KOVACS   Laszlo    GER    0.800   8   23   qualifier 
 26   BURKARDT   Michael    GER    0.800   8   23   qualifier 
 28   DI MATTEO   Roberto    ITA    0.800   7   23   qualifier 
 29   HOKKANEN   Ismo    FIN    0.800   7   22   qualifier 
 30   LONGO   Marco    GER    0.800   7   21   qualifier 
 31   MACCHION   Ampelio    ITA    0.800   6   23   qualifier 
 32   HERONIMEK   Leszek    POL    0.800   6   21   qualifier 
 33   AKERBERG   Thomas    SWE    0.800   6   20   qualifier 
 34   HALMOS   Andras    HUN    0.800   5   23   qualifier 
 35   DESFONDS   Yves    FRA    0.800   5   22   qualifier 
 36   ZAGORULKO   Alexandr    RUS    0.800   5   21   qualifier 
 37   SCHMIDT-THOMEE   Georg    GER    0.800   5   19   qualifier 
 38   MACCARONI   Angelo    ITA    0.800   4   19   qualifier 
 38   POKRZYWA   Mariusz    POL    0.800   4   19   qualifier 
 40   FALCK-YTTER   Jan    NOR    0.667   8   24   qualifier 
 41   DOUSSE   Christian    SUI    0.667   5   23   qualifier 
 41   SPANO   Umberto    ITA    0.667   5   23   qualifier 
 43   SZALAY   Karoly    HUN    0.667   2   28   qualifier 
 44   CHIKIN   Vladimir    RUS    0.667   2   21   qualifier 
 45   BARTLING   Renaldo    GER    0.600   9   23   qualifier 
 46   GARZOLA   Mauro    ITA    0.600   7   22   qualifier 
 46   DRAPELLA   Maciej    POL    0.600   7   22   qualifier 
 48   MOLLER   Stephan    GER    0.600   6   22   qualifier 
 49   CONY   Philippe    FRA    0.600   6   21   qualifier 
 49   MAHLER   Hans-Michael    GER    0.600   6   21   qualifier 
 51   TAVERNY   Jean Claude Alexandre    FRA    0.600   3   18   qualifier 
 52   MASSE   Didier    FRA    0.600   3   17   qualifier 
 53   KELLER   Stefan    SUI    0.600   3   16   qualifier 
 54   VANNUCCI   Antonio    ITA    0.600   2   20   qualifier 
 54   WALLE   Philippe    SUI    0.600   2   20   qualifier 
 56   BATTIGALLI   Pierpaolo    ITA    0.600   2   18   qualifier 
 56   GUNKO   Yuriy    UKR    0.600   2   18   qualifier 
 58   SCHMIDT   Andre    GER    0.600   1   20   qualifier 
 59   FERRI   Sylvain    FRA    0.600   0   20   qualifier 
 59   MARTIGNONI   Massimo    ITA    0.600   0   20   qualifier 
 61   PEVZNER   Ilia    RUS    0.600   -1   20   qualifier 
 62   ABDURAGIMOV   Kazbek    RUS    0.600   -1   18   qualifier 
 63   VAN DEN BERG   Paul    NED    0.600   -1   17   qualifier 
 64   JANISCH   Wolfram    GER    0.600   -2   18   qualifier 
 65   SZAMALOVITS   Tibor    HUN    0.600   -2   16   qualifier 
 66   BARVESTAD   Peter    SWE    0.500   5   24   qualifier 
 67   PINK   Simon    GBR    0.500   2   24   qualifier 
 68   STOUTLAND   Geir    NOR    0.500   2   18   qualifier 
 69   ALLIEVI   Gianluca    ITA    0.500   -1   21   qualifier 
 70   ANDERTON   Grant    IRL    0.500   -1   19   qualifier 
 71   JACQUIN   Jean Iou    FRA    0.500   -2   24   qualifier 
 72   LUALDI   Franco    ITA    0.500   -2   21   qualifier 
 73   ZIELINSKI-LICK   Jurgen    AUT    0.500   -5   19   qualifier 
 74   ROVERE   Enrico    ITA    0.500   -6   20   qualifier 
 75   DE CONTI   Stefano    ITA    0.500   -7   17   qualifier 
 76   SHARAFIEV   Boris    RUS    0.500   -7   14   qualifier 
 77   KITTLER   Rolf    GER    0.400   3   22   qualifier 
 78   PORA   Valentin    ITA    0.400   1   20   qualifier 
 79   SCHULER   Thomas    SUI    0.400   0   18   qualifier 
 79   SZORADY   Istvan Odon    HUN    0.400   0   18   qualifier 
 79   THALMEINER   Zoltan    ROU    0.400   0   18   qualifier 
 82   BAILLACHE   Paul    GBR    0.400   0   17   qualifier 
 83   CALLERI   Michele    ITA    0.400   -1   21   qualifier 
 84   MANGIAROTTI   Alberto    ITA    0.400   -1   19   qualifier 
 85   MAIWALD   Ole-Hans    GER    0.400   -1   17   qualifier 
 86   ROSALES   Carlos    ESP    0.400   -2   17   qualifier 
 87   DE GORGOLAS   Inigo    ESP    0.400   -3   19   qualifier 
 88   KULYK   Mikola    UKR    0.400   -3   14   qualifier 
 88   KORMOS   Csaba    HUN    0.400   -3   14   qualifier 
 90   BORRIONE   Marco    ITA    0.400   -5   16   qualifier 
 91   ENGSTROM   Urban    SWE    0.400   -5   15   qualifier 
 92   KESZTHELYI   Peter    HUN    0.400   -6   15   qualifier 
 93   BELLOMO   Francesco    ITA    0.400   -8   12   qualifier 
 94   OSTERBERG   Henning    SWE    0.333   2   24   qualifier 
 95   KOTZYBA   Peter    GER    0.333   -2   21   qualifier 
 96   PREGUN   Albert    GER    0.333   -3   21   qualifier 
 97   SHALAMOV   Igor    ISR    0.333   -3   20   qualifier 
 98   COZZI   Giovani    ITA    0.333   -3   17   qualifier 
 99   SJODAHL   Fredrik    SWE    0.333   -4   20   qualifier 
 100   BAUWELINCK   Johan    BEL    0.333   -7   19   qualifier 
 100   LA GRECA BERTACCHI   Stefano    ITA    0.333   -7   19   qualifier 
 102   PELIZZA   Lauren    FRA    0.333   -8   19   qualifier 
 103   STUART   Nick    GBR    0.333   -8   18   qualifier 
 104   ROUSSET   Luc    FRA    0.200   -4   20   qualifier 
 105   CZUPRAK   Zsolt    HUN    0.200   -5   18   qualifier 
 106   SCHWARZE   Diethelm    GER    0.200   -5   15   qualifier 
 107   CHARTIER   Antoine    FRA    0.200   -6   16   qualifier 
 108   FLAMENT   Pascal    FRA    0.200   -6   15   qualifier 
 109   SZCZESNY   Jacek    POL    0.200   -6   14   qualifier 
 110   CWIORO   Krzysztof    POL    0.200   -7   16   qualifier 
 111   RENNER   Daniel    GER    0.200   -7   13   qualifier 
 112   NACE   Jean-Rene    FRA    0.200   -8   15   qualifier 
 113   RITTHALER   Ulf    GER    0.200   -8   14   qualifier 
 113   GOUBIN   Patrick    FRA    0.200   -8   14   qualifier 
 115   CALITERNA   Piero    ITA    0.200   -10   14   qualifier 
 116   BESSOU   Marc    FRA    0.200   -10   13   qualifier 
 117   THURANSZKY   Istvan    HUN    0.200   -11   13   qualifier 
 117   VOURINEN   Juha    FIN    0.200   -11   13   qualifier 
 119   RUSEV   Hristo    BUL    0.200   -13   10   qualifier 
 120   SURMONT   Jean    BEL    0.167   -8   17   qualifier 
 121   ROSONI   Maurizio    ITA    0.167   -8   16   qualifier 
 122   SCHMITT   Jean Nicolas    ITA    0.167   -9   17   qualifier 
 123   LERRO   Giuseppe    ITA    0.167   -10   14   qualifier 
 124   DAHLEM   Matthias    GER    0.167   -12   15   qualifier 
 125   LE CORRE   Yves    FRA    0.000   -7   18   qualifier 
 126   BESI   Marco    ITA    0.000   -11   14   qualifier 
 127   DE LEPORINI   Livio    ITA    0.000   -11   11   qualifier 
 128   BAILEY   Andrew Brian    CRO    0.000   -14   16   qualifier 
 129   KESKINIVA   Arto    FIN    0.000   -14   11   qualifier 
 130   FRANSSON   Mikael    SWE    0.000   -14   10   qualifier 
 131   FARGEOT   Jean Philippe    FRA    0.000   -15   10   qualifier 
 131   EICHBERG   Michael    ITA    0.000   -15   10   qualifier 
 131   SAYFUTDINOV   Gumar    RUS    0.000   -15   10   qualifier 
 134   PIETINEN   Jukka    FIN    0.000   -16   12   qualifier 
 135   PALAZZO BLOISE   Vincenzo    ITA    0.000   -17   8   qualifier 
 136   LOMBARDO   Francesco    ITA    0.000   -17   6   qualifier 
 137   PORS   Tomaz    SLO    0.000   -18   7   qualifier 
 138   AGHINI LOMBARDI   Stefano    ITA    0.000   -22   3   qualifier 
 139   MOROZOV   Pavel    RUS    abandon         abandonment 
 139   SHAIDA   Uladzimir    BLR    abandon         abandonment 

 
Document
engarde-escrime - 16.5.2015. 10:25:01
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently