• En Garde

    “Bolje je precijeniti protivnika nego ga podcijeniti.”

  • Discipline

    Mač
    Sablja
    Floret

  • Mačevanje

    Vještina
    Vojna tradicija
    Šport

Špoljar 2. na ECC u Thessalonikiju

15.10.2018.

Ovog vikenda u grčkom Thessalonikiju održan je Europski kadetski kup za floretaše, pojedinačno i ekipno.

Od naših sportaša natjecali su se: Juraj Dabić, Toni Despalatović, Vigo Lašić, Janko Leskovac, Noa Nikolić, Lovro Prosoli i Borna Špoljar.

U kolu su najuspješniji bili Toni s pet izborenih pobjeda, Noa i Borna s po četiri pobijede, dok je Janko izborio dvije pobjede, Vigo i Lovro po jednu pobjedu, te Juraj koji je ostao bez pobijede.

U eliminacijski dio natjecanja prošli su Toni, Noa, Borna i Janko, i to Toni, Noa i Borna direktno u 64, dok se za to Janko izborio pobjedom nad Turčinom Borom Otaltinom rezultatom 15-11.

Za u 32 Noa je pobijedio Rumunja Gabriela Pavela rezultatom 15-13, Borna Grka Konstantinosa Tertipisa rezultatom 15-8, Janko Turčina Utku Ozyalcina rezultatom 15-14, a Toni je izgubio od Belgijanca Damiena Lavalleea rezultatom 15-7.

Ulaz u 16 izborili su Borna, pobjedom nad Rumunjem Vladom Rosom rezultatom 15-5 i Janko, pobjedom nad Izraelcem Orijem Finsterbushem rezultatom 15-11, a Noa ije izgubio svoju borbu od Turčina Alpa Eyupoglua rezultatom 15-8.

Za ulaz u 8 Borna je pobijedio Turčina Alpa Eyupoglua rezultatom 15-6, a Janko Turčina Neseta Secera rezultatom 15-9.

Borna i Janko su se našli u istom dijelu ždrijeba te su se međusobno morali boriti za medalju. Tu borbu pobijedio je Borna rezultatom 15-5.

Borna je izborio finale pobjedom nad Slovakom Leopoldom Marcom Kuchtom rezultatom 15-10, dok je poražen u finalu od Mađara Domonkosa Makka rezultatom 15-10.

KONAČNI REZULTATI:
2. Borna Špoljar (ZŠM)
8. Janko Leskovac (Mušketiri)
22. Noa Nikolić (ZŠM)
38. Toni Despalatović (Dubrava)
85. Lovro Prosoli (Dubrava)
87. Vigo Lašić (ZŠM)
97. Juraj Dabić (Lokomotiva)

U nedjelju je održano natjecanje kadeta, ekipno, na koje se prijavilo 25 ekipa, a među njima su bile i 2 naše ekipe: CROATIA 1 (Janko Leskovac, Noa Nikolić i Borna Špoljar) i CROATIA 2 (Lovro Prosoli, Toni Despalatović i Vigo Lašić).

Ekipa CROATIA 1 direktno je ušla u 16 prema rangiranju, dok je ekipa CROATIA 2 to morala izboriti borbom protiv ekipe Danska 2, ali su tu borbu izgubili rezultatom 45-40.

Ulaz u 8 ekipa CROATIA 1 je izborila pobjedom nad ekipom Belgije rezultatom 45-33, za medalju su pobijedili ekipu Poljske rezultatom 45-25.

U polufinalu su pobijedili ekipu Rumunjske rezultatom 45-33, te na kraju u finalu izgubili od ekipe Turske 45-35.

KONAČNI REZULTATI:
2. CROATIA 1 (Janko Leskovac, Noa Nikolić i Borna Špoljar)
18. CROATIA 2 (Lovro Prosoli, Toni Despalatović i Vigo Lašić)