• En Garde

    “Bolje je precijeniti protivnika nego ga podcijeniti.”

  • Discipline

    Mač
    Sablja
    Floret

  • Mačevanje

    Vještina
    Vojna tradicija
    Šport

Petar 2. na Europskom kupu U23 u Budimpešti

27.03.2018.

Ovog vikenda je za floretaše u Budimpešti održan Europski kup za seniore i seniorke u floretu.

Od naših sportaša u maču su se natjecali Petar Fileš, Ivan Komšić, Antonio Gojak, Leo Li. Leo Smrekar, Anton Mravunac, Borna Špoljar, Noa Nikolić i Marcela Dajčić.

 

U muškoj kategoriji u kolu su Petar i Ivan ostvarili pet pobjeda, Noa i Leo Li četiri, Antonio tri, Leo Smrekar i Eric dvije, a Borna i Anton jednu pobjedu.
U eliminacijski dio natjecanja prošli su Petar, Ivan, Noa, Leo Li, Antonio, Leo Smrekar i Eric. Direktno u 64 su ušli Petar, Ivan, Noa, Leo Li i Antonio, dok su se Leo Smrekar i Eric za to morali izboriti.

Leo Smrekar je pobijedio Mađara Matu Madura rezultatom 15-3, dok je Eric izgubio rezultatom 15-8.
Ulaz u 32 izborili su: Petar pobjedom nad Čehom Janom Krejcikom rezultatom 15-7, Ivan pobjedom nad Belgijancem Hans-Joachimom Lecocq rezultatom 15-8, Leo Li pobjedom nad Kolumbijcem Danielom Pintom rezultatom 15-10 i Noa pobjedom nad Mađarom Matejom Nedeljkovicem rezultatom 15-11.

Za u 32 zaustavljeni su Antonio od Bjelorusa Uladzislaua Kurylovicha rezultatom 15-8 i Leo Smrekar od Ukrajinca Dmytra Chuchukla rezultatom 15-11.

Ulaz u 16 izborili su Petar pobjedom protiv Čeha Vaclava Kundera 15-2 i Ivan pobjedom protiv Mađara Tamasa Liszkaia rezultatom 15-9.

Za u 16 zaustavljeni su Leo Li od Ukrajinca Maksym Haravskyia rezultatom 15-8, Noa od Ukrajinca Volodymyra Kolotygoa rezultatom 15-4.

Ulaz u 8 izborio je samo Petar i to pobjedom protiv Mađara Benjamina Fruhaufa rezultatom 15-14, dok je Ivan zaustavljen od Ukrajinca Yaroslava Strepura rezultatom 15-14.

Za medalju je Petar pobijedio Ukrajinca Yaroslava Strepura rezultatom 15-7, te izborio finale pobjedom nad Francuzom Tomom Voltzom rezultatom 15-10 gdje je i zaustavljen od Ukrajinca Andriia Pogrebniaka rezultatom 15-12.

KONAČNI REZULTATI:
2. Petar Fileš (Dubrava)
13. Ivan Komšić (ZŠM)
28. Noa Nikolić (ZŠM)
29. Leo Li (VMD)
43. Antonio Gojak (Karlovac)
62. Leo Smrekar (ZŠM)
74. Eric Dinković (ZŠM)
83. Anton Mravunac (Karlovac)
89. Borna Špoljar (ZŠM)

Na Europskom kupu U23 za floretašice u kolu je Marcela ostvarila četiri pobijede čime je izborila direktan ulaz u 32.

Za u 16 je pobijedila Kolumbijku Lauru Guerru rezultatom 15-9, dok je za 8 Marcela zaustavljena od Mađarice Edine Knapek rezultatom 15-6.

KONAČNI REZULTAT:
13. Marcela Dajčić (Rapir)