Coupe du Monde par équipes
Fleuret feminin junior
Zagreb, le 28 janvier 2018

      Tableau 9-16 of 8

    13th place   Tableau 13-16 of 4     Tableau 9-16 of 8     Tableau 9-16 of 4   9th place
         1                             
                                     ROUMANIE 
          ROUMANIE         
   CHILI                BELARUS 
               5   CHILI          45/28
        CHILI            BELARUS      
          BELARUS     45/31     
 CHILI                    BELARUS 
by abandonment        3   REPUBLIQUE TCHEQUE            45/25
        SUEDE            REPUBLIQUE TCHEQUE      
             SUEDE     45/25     
   SUEDE                REPUBLIQUE TCHEQUE 
  45/34      7   GRANDE-BRETAGNE          45/35
     CROATIE            GRANDE-BRETAGNE 
       CROATIE     45/26
    15th place             11th place
                                    ROUMANIE 
 CROATIE                    ROUMANIE 
      CROATIE             GRANDE-BRETAGNE  42/30

 

Tableau 9-16 of 8 : BELARUS - CHILI      ^

BELARUS Hits Score Score Hits CHILI
ANDREYENKA Hanna 5 5 4 4 INOSTROZA Arantza
ANDREYENKA Yana 5 10 5 1 RUBILAR Javiera
PUKHOUSKAYA Valeryia 5 15 8 3 POBLETE Constanza
ANDREYENKA Hanna 5 20 10 2 RUBILAR Javiera
PUKHOUSKAYA Valeryia 4 24 18 8 INOSTROZA Arantza
ANDREYENKA Yana 5 29 25 7 POBLETE Constanza
MALASHINA Yuliya 2 31 29 4 MONTECINOS Lisa
ANDREYENKA Hanna 6 37 30 1 POBLETE Constanza
ANDREYENKA Yana 8 45 31 1 INOSTROZA Arantza

 

Tableau 9-16 of 8 : SUEDE - REPUBLIQUE TCHEQUE      ^

SUEDE Hits Score Score Hits REPUBLIQUE TCHEQUE
GILLJAM Patricia 0 0 5 5 MACKO Michaela
JONSSON Line 5 5 10 5 NEMCOVA Stepanka
MATIC Anja 4 9 15 5 SEDLAKOVA Isabela
JONSSON Line 1 10 20 5 MACKO Michaela
GILLJAM Patricia 0 10 25 5 SEDLAKOVA Isabela
MATIC Anja 7 17 26 1 NEMCOVA Stepanka
JADERLING Miranda 2 19 35 9 SEDLAKOVA Isabela
MATIC Anja 2 21 40 5 MACKO Michaela
GILLJAM Patricia 4 25 45 5 NEMCOVA Stepanka

 

Tableau 9-16 of 8 : CROATIE - GRANDE-BRETAGNE      ^

CROATIE Hits Score Score Hits GRANDE-BRETAGNE
KOLARIC Marta 0 0 5 5 CAMPBELL Yasmin
BLAZIC Dorja 6 6 10 5 CAMPBELL Alice
SAKAC Tia 2 8 15 5 HARDIE Heloise
KOLARIC Marta 1 9 20 5 CAMPBELL Alice
SAKAC Tia 0 9 25 5 CAMPBELL Yasmin
BLAZIC Dorja 12 21 29 4 HARDIE Heloise
SAKAC Tia 1 22 35 6 PATEL Serena
RISMONDO Barbara 3 25 40 5 HARDIE Heloise
BLAZIC Dorja 1 26 45 5 CAMPBELL Yasmin

 

Tableau 9-16 of 4 : BELARUS - ROUMANIE      ^

BELARUS Hits Score Score Hits ROUMANIE
ANDREYENKA Yana 5 5 1 1 CANDESCU Rebeca
MALASHINA Yuliya 5 10 3 2 SAVEANU Anca
ANDREYENKA Hanna 5 15 6 3 SIRBU Teodora
MALASHINA Yuliya 5 20 9 3 CANDESCU Rebeca
ANDREYENKA Yana 5 25 11 2 SIRBU Teodora
ANDREYENKA Hanna 3 28 13 2 SAVEANU Anca
MALASHINA Yuliya 7 35 18 5 SIRBU Teodora
ANDREYENKA Hanna 5 40 23 5 CANDESCU Rebeca
ANDREYENKA Yana 5 45 28 5 SAVEANU Anca

 

Tableau 9-16 of 4 : GRANDE-BRETAGNE - REPUBLIQUE TCHEQUE      ^

GRANDE-BRETAGNE Hits Score Score Hits REPUBLIQUE TCHEQUE
CAMPBELL Yasmin 5 5 1 1 MACKO Michaela
PATEL Serena 3 8 5 4 NEMCOVA Stepanka
CAMPBELL Alice 3 11 12 7 SEDLAKOVA Isabela
PATEL Serena 5 16 20 8 MACKO Michaela
CAMPBELL Yasmin 3 19 25 5 SEDLAKOVA Isabela
HARDIE Heloise 3 22 29 4 NEMCOVA Stepanka
PATEL Serena 3 25 35 6 SEDLAKOVA Isabela
HARDIE Heloise 2 27 40 5 MACKO Michaela
CAMPBELL Yasmin 8 35 45 5 NEMCOVA Stepanka

 

9th place : REPUBLIQUE TCHEQUE - BELARUS      ^

REPUBLIQUE TCHEQUE Hits Score Score Hits BELARUS
SEDLAKOVA Isabela 3 3 5 5 ANDREYENKA Yana
MACKO Michaela 2 5 10 5 MALASHINA Yuliya
PRUSOVA Kristyna 2 7 15 5 ANDREYENKA Hanna
SEDLAKOVA Isabela 5 12 20 5 MALASHINA Yuliya
PRUSOVA Kristyna 0 12 25 5 ANDREYENKA Yana
MACKO Michaela 2 14 30 5 ANDREYENKA Hanna
PRUSOVA Kristyna 1 15 35 5 PUKHOUSKAYA Valeryia
SEDLAKOVA Isabela 3 18 40 5 ANDREYENKA Hanna
MACKO Michaela 7 25 45 5 ANDREYENKA Yana

 

Tableau 13-16 of 4 : CROATIE - SUEDE      ^

CROATIE Hits Score Score Hits SUEDE
RISMONDO Barbara 1 1 5 5 MATIC Anja
BLAZIC Dorja 9 10 8 3 JONSSON Line
SAKAC Tia 1 11 15 7 JADERLING Miranda
RISMONDO Barbara 4 15 20 5 JONSSON Line
SAKAC Tia 0 15 25 5 MATIC Anja
BLAZIC Dorja 5 20 30 5 JADERLING Miranda
SAKAC Tia 0 20 35 5 GILLJAM Patricia
RISMONDO Barbara 9 29 40 5 JADERLING Miranda
BLAZIC Dorja 5 34 45 5 MATIC Anja

 

13th place : SUEDE - CHILI      ^

SUEDE Hits Score Score Hits CHILI
GILLJAM Patricia 0 0 0 0 INOSTROZA Arantza
MATIC Anja 0 0 0 0 MONTECINOS Lisa
JADERLING Miranda 0 0 0 0 POBLETE Constanza
GILLJAM Patricia 0 0 0 0 MONTECINOS Lisa
JADERLING Miranda 0 0 0 0 INOSTROZA Arantza
MATIC Anja 0 0 0 0 POBLETE Constanza
JADERLING Miranda 0 0 0 0 MONTECINOS Lisa
GILLJAM Patricia 0 0 0 0 POBLETE Constanza
MATIC Anja 0 0 0 0 INOSTROZA Arantza

 

11th place : GRANDE-BRETAGNE - ROUMANIE      ^

GRANDE-BRETAGNE Hits Score Score Hits ROUMANIE
CAMPBELL Alice 3 3 4 4 SAVEANU Anca
CAMPBELL Yasmin 4 7 7 3 VACARASU Raluca
HARDIE Heloise 5 12 11 4 SIRBU Teodora
CAMPBELL Alice 1 13 14 3 CANDESCU Rebeca
HARDIE Heloise 4 17 18 4 SAVEANU Anca
CAMPBELL Yasmin 6 23 24 6 SIRBU Teodora
HARDIE Heloise 1 24 31 7 CANDESCU Rebeca
CAMPBELL Alice 2 26 35 4 SIRBU Teodora
CAMPBELL Yasmin 4 30 42 7 SAVEANU Anca

 
Document engarde-escrime - 29.1.2018. 11:36:20
This document is refreshed every 3 minutes, you can refresh it yourself more frequently